Германският национал Тимо Вернер се разписа при завръщането си в Бундеслигата, но останалият с 10 души отбор на РБ Лайпциг се добра само до 2:2 с Кьолн в мач от втория кръг на германската Бундеслига.

Вернер, който се завърна тази седмица от Челси, откри резултата в 37-ата минута, наказвайки грешка на вратаря на Кьолн Марвин Швебе.

Но само след три минути националът от гостите Флориан Дийц изравни.

Лошите неща за Лайпциг продължиха до края на полувремето с червения картон на унгарската им звезда Доминик Собослай.

Въпреки това РБ Лайпциг започна атакуващо второто полувреме и създаде няколко добри възможности и при една от тях Дани Олмо асистира на Кристофър Нкунку, който направи 2:1 в 56-ата минута.

Хърватският защитник на биковете от Лайпциг Йошко Гвардиол обаче  си вкара автогол в 72-ата минута, за да фиксира крайното 2:2.

По този начин Кьолн се изкачи на 2-а позиция с 4 точки, докато РБ Лайпциг са 11-и с 2 пункта в актива си. В следващия кръг „биковете“ гостуват на Унион Берлин, докато „козлите“ гостуват на Айнтрахт Франкфурт, но преди това имат домакинство на унгарския МОЛ Фехервар в първи мач от плейофите на Лига на конференциите.