Бъдещият съперник на Лудогорец в Лига Европа Хофенхайм хвърли бомбата в третия кръг на Бундеслигата, като победи шампиона Байерн Мюнхен.  У дома момчетата на Юлиан Нагелсман показаха убийствена ефективност и победиха баварците с 2:0. В герой отново се превърна нападателят Марк Ут, който след силните мачове срещу Ливърпул в Шампионската лига, отново вкара решителни попадения. Германецът бе човекът, който порази вратата на Мануел Нойер и хвърли в размисъл треньора Карло Анчелоти.

След първия съдийски сигнал двата тима си размениха по едно опасно положение, а ключовото в случая бе, че Хофе реализира своето. В 8-ата минута Роберт Левандовски бе на косъм от попадението  като се извиси и засече центриране с глава. За нещастие на поляка топката премина над гредата.

В 27-ата Байерн инкасира попадение след доста любопитна ситуация. Хумелс опита да спаси една топка да не излезе в тъч, а като не успя я изрита далеч напред. Едно от децата край терена много бързо даде друга на Андрей Крамарич, който веднага изпълни страничното хвърляне към Марк Ут. Германецът овладя и влезе в наказателното поле, след което не се посвени да стреля. Мануел Нойер не реагира много добре и позволи на топката да влети в близкия му долен ъгъл – 1:0.

След почивката шампионите направиха опит да натиснат. В 50-ата минута Кингсли Коман се изскочи на чиста позиция и нанесе много добър шут. Французинът трябваше обаче да изгледа как топката отново преминава покрай целта.

Буквално в следващата атака Хофенхайм удвои аванса си. Стивън Цубер проби много добре отляво по атаката, стигна до аутлинията и интелигентно сви назад към Ут, а той с премерен шут в долния десен ъгъл удвои – 2:0.

Байерн направи доста вял опит да търси поне частичен обрат. Единственото по-сериозно положение, до което баварците стигнаха бе в 80-ата минута. Тогава Хамес Родригес центрира от фаул, а Хави Мартинес се извиси и стреля много добре с глава. Вратарят Франк Бауман първо отби, а после бързо възстанови равновесието си и улови.

Така Байерн регистрира първа загуба за сезона и не успя да се възползва от погрешните стъпки на другите тимове в челото. Тимът на Карло Анчелоти заема 5-ото място с 6 точки, докато Хофе излиза втори със 7, колкото има и лидерът Борусия Дортмунд.