Байерн Мюнхен се върна на пътя на победите. Момчетата на Нико Ковач повалиха Шалке 04 с 3:1 у дома в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата, което помогна на тима да се доближи на 5 точки (45 т.) зад лидера Борусия Дортмунд (50 т.).

Роберт Левандовски (27') и Серж Гнабри (57') отбелязаха по веднъж за домакините, а автогол си вкара защитникът на гостите Джефри Брума (11'). Почетният гол за "миньорите" реализира 18-годишният турски талант Ахмед Кутуджу (25').

Байерн Мюнхен - Шалке 04

източник: Gulliver/GettyImages

Това бе 25-ти гол за поляка Левандовски във всички турнири през този сезон. Така той остава само зад Лионел Меси (26) спрямо голмайсторите от Топ 5 първенствата на Европа. Лева също така вкара и своя гол №100 на "Алианц Арена" с екипа на баварците.

Така Байерн се възползва от днешното равенство на Борусия Дортмунд (3:3) с Хофенхайм.

Срещата в Мюнхен започна кошмарно за Шалке. В 12-ата минута Джефри Брума си вкара автогол. Хамес изведе Левандовски сам срещу вратаря и в опита си да го блокира Брума ритна топката и тя се оказа неспасяема за вратаря Феерман.

В 25-ата Ахмед Кутуджу възстанови равенството след мощна контраатака и силно подаване на Уестън Маккени.

Байерн обаче бързо си върна предимството. В 27-ата гостите сгрешиха в зоната пред наказателното поле и след бърза размяна на пасове Левандовски се оказа очи в очи със стража на съперника и го прониза за 2:1.

В 57-ата минута Гнабри вкара 6-ия си гол в последните си 10 мача за Байерн, след като получи хубава асистенция от Левандовски със задна ножица.

Байерн Мюнхен - Шалке 04 - 3:1

1:0 Джефри Брума (автогол) 11'

1:1 Ахмед Кутучу 25'

2:1 Роберт Левандовски 27'

3:1 Серж Гнабри 57'

Състави на двата отбора:

Байерн Мюнхен: Свен Улрайх, Джошуа Кимих, Жером Боатенг, Матс Хумелс, Дейвид Алаба,Тиаго Алкантара, Леон Горетцка, Серж Гнабри (Алфонсо Дейвид 89'), Хамес Родригес (78'), Коман (Франк Рибери 68'), Роберт Левандовски

Треньор: Нико Ковач

Шалке 04: Феерман, Калиджури, Сане, Брума, Очипка, Руди (Омар Маскарел 33'), Маккени, Сердар (Амине Харит 54'), Бенталеб, Коноплянка, Кутуджу (Марко Ут 73')