Байерн продължава да не дава ръка никому в Буднеслигата, макар че в 9-ия кръг преодоля трудно Вердер с 1:0 като гост. Единствения гол в мача в Бремен реализира Томас Мюлер в 23-ата минута след асистенция на Тиаго Алкантара.

Баварците продължават да имат 100-процентов актив в първенството, като до момента не са загубили нито точка и имат общо 27 на върха. Втори и трети са съответно Борусия Дортмунд с 20 и Шалке с 19 точки.

Шалке стигна изключително мъчно до победата като домакин на Херта Берлин с 2:1. Въпреки че беше облагодетелстван от червения картон на Ибишевич в 18-ата минута и бързото повеждане след това с гола на Хьоведес в 27-ата, тимът от Гелзенкирхен бе принуден да страда до последната минута. Калу успя да изравни за столичани в 73-ата минута, а едва във втората минута от добавеното време Майер донесе успеха за Шалке с 2:1.

В петте срещи от съботния следобед най-резултатно беше на стадиона във Волфсбург, където домакините първо изпуснаха два гола аванс срещу Хофенхайм, но после вкараха още два за крайния си успех с 4:2.

Резултати в 9-ия кръг:

Вердер – Байерн 0:1

/0:1 Т. Мюлер-23/

Волфсбург – Хофенхайм 4:2

/1:0 Крузе-7, 2:0 Дост-7, 2:1 Толян 29, 2:2 Шмид-54, 3:2 Крузе-62, 4:2 Арнолд 87/

Шалке – Херта 2:1

/1:0 Хьоведес-27, 1:1 Калу-73, 2:1 Майер 90+2/

Хамбургер – Байер Лев 0:0

Аугсбург – Дармщад 0:2

/0:1 Вагнер-7, 0:2 Нимайер-29/