Байер Леверкузен и РБ Лайпциг завършиха при равенство 1:1 на „Байер Арена“. Гостите откриха резултата чрез Емил Форсберг, но малко след това Карим Демирбай възстанови равенството.

Гостите стартираха по-агресивно и още в 8-ата минута имаха възможност да открият резултата. Кевин Кампъл се оказа на отлична стрелкова позиция, но отблизо не намери целта и топката излезе в аут.

Силното начело все пак даде резултат и в 14-ата минута РБ Лайпциг поведе. Емил Форсберг бе на правилното място и с красив удар засече под напречната греда.

Постепенно „аспирините“ засилиха оборотите и упражниха натиск. В 20-ата минута логичното се случи и Байер Леверкузен изравни. Карим Демирбай получи от Ларс Бендер около границата на наказателното поле. Халфът овладя и стреля по великолепен начин с прав, Гулаши опита с ръка да избие, но топката срещна напречната греда и влетя в мрежата.

Домакините стартираха по-добре второто полувреме и в 59-ата минута можеха да стигнат и до пълен обрат. Флориан Вирц остана непокрит в наказателното поле. Халфът финтира Гулаши и стреля към опразнената мрежа, но топката срещна лявата греда и излезе.

Двата отбора предложиха здрава битка, но до голови опасности пред една от двете врати не се стигаше.

В 78-ата минута Патрик Шик реализира страхотен гол от дистанция, но попадението бе отменено заради засада на чеха.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БАЙЕР Л: Лукаш Храдецки, Ларс Бендер, Свен Бендер, Едмонд Тапсоба, Дейли Сингравен, Чарлис Арангис, Флориан Вирц, Карим Демирбай, Карим Белараби, Муса Диаби, Патрик Шик

Треньор: Петер Бош

РБ Лайпциг: Петер Гулаши, Норди Мукиеле, Дайо Упамекано, Лукас Клостерман, Тайлър Адамс, Кевин Капъл, Амаду Хайдара, Анхелиньо, Дани Олмо, Емил Форсберг, Юсуф Поулсен

Треньор: Юлиан Нагелсман

Гл. съдия: Харм Осмерс

Стадион: „Байер Арена“