Щутгарт постигна победа с 2:0 над предпоследния Майнц 05 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което не бяха реализирани попадения. Все пак домакините бяха по-активният отбор, но Николас Гонсалес и Сайлс Уамангитука не успяха да намерят целта.

Щутгарт стартира отлично втората част и в 55-ата минута успя да открие резултата. Борна Соса подаде хитър пас в наказателното поле и Саша Каладжич не сбърка, преодолявайки с лекота Робин Зентнер.

Майнц можеше бързо да възстанови равенството, но Карим Онисиво с глава нацели напречната греда.

Двата тима продължиха с равностойната игра, но отново домакините бяха тимът, който реализира попадение.

В 72-ата минута Щутгарт организира бърза контраатака, след която Сайлъс Уамангитука получи топката и реализира красив гол с удар отблизо.

До края на двубоя домакините успяха да задържат преднината си и спечелиха трите точки. С победата Щутгарт се изкачи на десетата позиция в Бундеслигата с актив от 25 точки, докато Майнц е 19-и с десет.