Тимът на РБ Лайпциг стигна до пълен обрат след обновяването на програмата в Бундеслигата и победи с 3:1 като домакин Унион Берлин в последен съботен мач от 18-ия кръг в Германия. Мариус Бултер даде превес на столичани след едва десет минути игра, но два гола на Тимо Вернер (51’ и 83’) и един на Марсел Забитцер (57’) през втората част донесоха успеха за хората на Юлиан Нагелсман.

Така РБ Лайпциг си увеличи аванса пред втория Борусия Мьонхенгладбах, който допусна изненадваща загуба от Шалке 04 в петък и има пет точки преднина пред „жребците” – 40 на 35. Третият Байерн Мюнхен също може да мине Гладбах, ако вземе неделния си мач срещу Херта Берлин.

В следващия кръг на РБ Лайпциг му предстои пътуване до Франкфурт за гостуване на Айнтрахт, докато Унион Берлин, който е 12-и с 20 пункта, ще приеме Аугсбург в дуел от средата на класирането в Първа Бундеслига.