Селекциите на Германия и Турция се погрижиха зрителите да останат презаситени от попадения, след като завършиха наравно – 3:3, на „РайнЕнерги Щадион” в Кьолн. Пет от попаденията паднаха през втората част, като Юлиан Дракслер даде превес на Бундестима в добавеното време на първата част.

Все пак Озан Туфан изравни в 50-ата, а Флориан Нойхаус отново изведе германците напред осем по-късно. Ефеджан Караджа отново изравни за гостите в 67-ата минута, а Джан-Лука Валдшмидт за трети път изведе хората на Йоаким Льов в Кьолн в 81-ата минута.

Докато Маншафта предвкусваше успеха в приятелската среща, то не така смяташе Кенан Караман. Самият той завърши с плътен удар отблизо страхотна турска комбинация, за да може срещата да не излъчи победител.

Сега за Германия предстоят два ангажимента към турнира Лига на нациите. Първо отборът ще пътува до Киев за среща с Украйна на 10-и октомври, а три по-късно ще приеме Швейцария отново на арената в Кьолн.