Шалке 04 спечели дербито на Рур срещу Борусия Дортмунд след 2:0 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на „Фелтинс Арена” премина с поделено надмощие, но домакините бяха тези, които бяха по-ефективни и в крайна сметка стигнаха до важните три точки, които са много важни за тима в борбата за второто място в класирането. С тях „кралскосините” на практика си осигуриха и място в Шампионска лига през следващия сезон.

През първото полувреме Шалке бе по-добрият отбор на терена, но извън няколко опасни изстрела, реални шансове за гол нямаше.

5 минути след подновяването на играта Йевхен Коноплянка откри резултата. Украинецът бе изведен перфектно от Даниел Калиджури и не срещна затруднения да стреля покрай Роман Бюрки.

След попадението Борусия пое инициативата, но „жълто-черните” пропуснаха отлични възможности чрез Марко Ройс, Кристиан Пулишич и Миши Батшуай. Вместо това, Налдо реализира втори гол, вкарвайки с мощен изстрел от пряк свободен удар.

Така Шалке вече има актив от 55 точки, с които води с 4 над големия си местен съперник, който с 51 е четвърти, колкото има и третия Байер Леверкузен.