Шалке попълни полуфиналното каре в турнира за Купата на Германия, след като отстрани гостуващия му Волфсбург с 1:0 на четвъртфиналите.

Шалке излезе напред в резултата още в 10-ата минута. Тогава Гуидо Бургщалер се изяви прекрасно в индивидуален план и не остави шансове на  Коен Кастеелс  за 1:0.

Пет минути по-късно Шалке можеше да излезе с още един гол напред, но Марко Пяца пропусна да го стори.

През второто полувреме не се случи нищо решително и домакините запазиха крехката си преднина от един гол.

В 25-ата минута домакините можеха да бъдат наказани. Тогава Юнус Мали изненада с удар от движение, но топката се отби от гредата на вратата на Шалке.

Най-добрата възможност за изравняване пред Волфсбург дойде в 89-ата минута, когато  Даниел Дидави пропусна да изравни и да вкара мача в продължения.

Така с 1:0 тимът от Гелзенкирхен попълни полуфиналното каре, в което са още Байерн Мюнхен, Байер Леверкузен и Айнтрахт Франкфурт.