Германският Шалке 04 е твърде вероятно да загуби елитния си статут в германската Бундеслига. „Кралскосините” записаха осмата си загуба в Германия, след като в мач от 12-ия кръг преклони глава с 0:2 при домакинството си на Фрайбург на „Фелтинс Арена”.

Особено притеснителен е фактът, че тимът от Гелзенкирхен продължава без победа в новия шампионат в Германия, което притеснява много феновете на отбора.

Иначе, Роланд Салай даде аванс на гостите след 50 минути игра, след като завърши атака след пас на Шмид, а 18 минути по-късно отново Салай порази вратата на домакините, оформяйки крайния резултат.

Фрайбург вече има 14 точки в своя актив и заема десетата позиция, докато Шалке 04 е последен 18-и с четири точки след четирите си хикса досега.