РБ Лайпциг прати Шалке във Втора Бундеслига. „Биковете“ победиха „кралскосините“ с 4:2 в много интересен двубой, претърпял няколко преломни момента.

В крайна сметка РБЛ финишира сезона на трето място с 66 точки, а отборът от Гелзенкирхен завършва на предпоследното 17-о място с 31.

Още в десетата минута домакините поведоха чрез Конрад Лаймер. Халфът намери мрежата на Фарман с удар от границата на наказателното поле. Само девет минути по-късно преднината на РБЛ стана още по-комфортна – Кристофър Нкунку наказа Шалке.

В 26-ата минута французинът можеше да направи преднината на своите класическа, но пропусна чиста възможност. 120 секунди след неговия пропуск Марчин Камински върна надеждите на тима от Гелзенкирхен, вкарвайки със силен удар с глава от няколко метра.

Gulliver/GettyImages
31 снимки

Впоследствие двата тима размениха по един пропуск – Родриго Мартинес изпусна за гостите на празна врата, а в ответната атака Фарман спаси удар на Хайдара.

В началото на втората част Шалке изравни – Вили Орбан си отбеляза нелеп автогол.

Равенството можеше да бъде нарушено почти веднага, но Дани Олмо стреля слабо от изгодна позиция.

Третият и четвъртият гол паднаха в последните 10 минути. Юсуф Поулсен се възползва от страхотен пас от Нкунку и завърши за 3:2, а в добавеното време френският национал отчая докрай Шалке с гол за 4:2.