Унион Берлин и Шалке 04 завършиха 1:1 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Тимът от Гелзенкирхен вече нямат победа в 12 поредни мача, с което изравниха негативен рекорд отпреди 27 години.

Домакините започнаха по-активно и още в 4-ата минута пропуснаха да поведат. Юнус Мали получи убийствен пас във вратарското поле, но не уцели добре топката и направо я подари на Александер Нюбел.

В 11-ата минута пропуск пред вратата на Шалке направи и Роберт Андрих. Стражът на гостите блесна със страхотна намеса в 24-ата минута, спасявайки удар на Антъни Уджах.

Пропуските на Унион бяха наказани в 28-ата минута. Даниел Калиджури пусна към Джонджо Кени, който с фантастичен шут прати топката в долния ляв ъгъл за 1:1.

След почивката двата отбора предпочитаха да не рискуват и изчкваха грешка на съперника. Две минути преди края Кевин Шлотербек можеше да донесе трите точки на Унион Берлин, но слабият му удар бе спасен с лекота от вратаря.