Шалке 04 се намърда в топ 4 на Бундеслигата след победа в крайно интересния дуел срещу друг от челниците – Байер Леверкузен. В двубоя от 24-ия кръг „кралско сините” спечелиха с 2:0 като гост на „аспирините”, които играха над 50 минути с човек по-малко на терена.

Успехът изпрати Шалке на 3-ото място с 40 точки, колкото има и вторият Борусия Дортмунд, но с мач по-малко. Байер, след две загуби в последните си три шампионатни мача, се смъкна до 5-та позиция с 38 пункта, на един зад четвъртия Айнтрахт Франкфурт.

Болшинството фенове на „БайАрена” трябваше да преглътнат горчив хап още в 11-ата минута. Шалке демонстрира силата си при контраатаките, като Даниел Калиджури метна дълъг пас вляво за самотния в предни позиции Гуидо Бургщалер. Германецът елегантно вдигна топката над тичащия да го затвори Панайотис Рецос, а това го остави сам срещу вратаря. Бургщалер запази хладнокръвие и с прецизен шут в долния десен ъгъл превърна Бернд Лено в зрител – 1:0.

За да станат нещата още по-лоши за домакините, те останаха с човек по-малко в 38-ата минута. Тогава Доминик Коор си заработи напълно ненужен втори жълт картон, а неговият първи бе дошъл само 6 минути по-рано.

С човек повече след почивката Шалке опита да доубие интригата с ранен втори гол. Бреел Доналд Емболо пропиля чудесен шанс в 53-атта минута, когато защитник на „аспирините” изчисти топката пред голлинията. При последвалия корнер Бастиан Очипка центрира перфектно към Налдо, чийто изстрел с глава прелетя на сантиметри покрай страничната греда.

В 64-ата минута Леверкузен имаше рядък шанс да се върне в мача, но Лукас Аларио не беше хладнокръвен пред гола и шутира право в тялото на Ралф Феерман.

Всичко приключи в 86-ата минута, когато Рецос фаулира противник в пеналта и това доведе до дузпа за Шалке. От бялата точка Набил Бенталеб беше безгрешен и шутира мощно в левия ъгъл – 2:0.

В следващия кръг Шалке е домакин на Херта Берлин, докато Леверкузен гостува на Волфсбург.