Отборът на Шалке 04 по всичко изглежда, че вече брои дните, докато дойде моментът да играе във второто ниво на германския футбол. Тимът от Гелзенкирхен претърпя много тежко поражение с 1:5 при визитата си на Щутгарт на „Мерцедес-Бенц Арена” в мач от 23-ия рунд на Първа Бундеслига.

Бранителят Ватару Ендо вкара два гола през първата част (10, 26), за да даде превес на домакините, а в 34-ата Саша Калайджич наниза трети гол във вратата на Шалке. Сеад Колашинац върна един гол от пасива на своя тим пет минути преди края на първата част, но в 72-ата Набил Бенаталеб пропусна дузпа и шансовете на отбора за нещо от визитата на „швабите” тотално привършиха.

Филип Клемент в 88-ата и Даниел Дидави във втората минута от добавеното време съкрушиха напълно гостите, които са последни във временното класиране в Германия с едва девет точки след 23 изиграни мача. Спасителният бряг е на 9 точки и 15-и е Херта. Щутгарт заема деветото място с 32 точки.