Отборът на Вердер Бремен постигна изненадваща победа при гостуването си срещу Волфсбург от 22-ия кръг на Бундеслигата. На „Фолксваген Арена“ те се наложиха с 2:1 за ужас на местните фенове и наставника Валериен Исмаел. Френският специалист със сигурност ще трябва да си поговори на висок тон със своите играчи, които в хода на целия мач направиха кой от кой по-непростими пропуски.

Вердер до голяма степен се поздрави с победата заради щурите си откриващи минути. „Музикантите“ откриха резултата в 10-ата минута, когато Серж Гнабри получи топката пред дъгата и веднага нанесе шут с левачката. Топката рикошира в Роберт Кнохе и тотално заблуди Диего Беналио, като го прехвърли – 1:0.

Само 8 минути по-късно защитата на Волфсбург рухна за втори път. Гостите изпълниха фаул отдясно по атаката, а Ламин Сане направи ключово докосване с глава, за да отклони към непокрития на далечната греда Гнабри. Играещият под наем от Арсенал футболист първо укроти, а после с мощно воле разстреля Беналио в близкия горен ъгъл – 2:0.

„Вълците“ бързо-бързо охладиха ентусиазма на опонента си. Само минутка след втория гол на Гнабри домакините стигнаха до ъглов удар, който Блашчиковски завъртя към вратарското поле. Там Даниел Дидави безуспешно пробва изстрел с глава, а намесата му се превърна в асистенция за Борха Майорал, който отблизо с гърди добута кълбото във вратата – 2:1.

Оттук нататък мачът се игра изцяло пред вратата на Вердер, който, меко казано, имаше късмет да се измъкне без други попадения зад Феликс Вийдвалд. Положенията се редяха едно след друго, а в 36-ата минута Дидави нацели левия стълб с шут от пряк свободен удар.

Четири по-късно Волфсбург за втори път улучи рамката на вратата. Този път Килиан-Янес Хорн проби отляво и пусна прострелен пас по тревата за Майорал, а испанецът шутира право в десния стълб от 7-8 метра.

След паузата Вийдвалд трябваше да покаже не една и две решителни намеси, за да опази мрежата си. Една от най-критичните ситуации дойде още в 47-ата минута, когато стражът извади тежък шут на Луис Густаво. Другата бе в 76-ата, когато Юнус Мали се озова сам срещу него, ала не можа да улучи вратата.

Волфсбург изпусна златния си шанс буквално в заключителните секунди от продължението. Тогава Марио Гомес чакаше да засече топката пред празната врата, когато посягане на неговия съотборник Кнохе го заблуди и таранът не реагира навреме.

Успехът бе много важен за Вердер, тъй като изравни отбора по точки с Волфсбург. И двата тима имат по 22, като „вълците“ са 14-и, докато клубът от Бремен е с позиция по-ниско.