РБ Лайпциг записа втора поредна победа в Бундеслигата, като наказа стартиралия много силно Хамбургер ШФ. Миналогодишната сензация се наложи с 2:0 на „Фолкспаркщадион” в третия кръг и така нанесоха първа загуба на своите домакини.

Гостите от Лайпциг хич не се притесниха от препълнените трибуни, а още от самото начало започнаха да създават главоболия за „динозаврите”. В 7-ата минута Жан-Кевин Огюстен можеше да открие, но шутът му срещна десния стълб.

Четири по-късно Вили Орбан опита изстрел без подготовка от границата на наказателното поле, като само навременната намеса на защитник предотврати по-лоша развръзка за Хамбургер.

В 16-ата минута Тимо Вернер направи рядък пропуск, излязъл очи в очи с вратаря Кристиан Матения. Почти от малкото наказателно поле нападателят пробва да стреля над стража, който направи страхотно спасяване.

Хамбургер имаше никак нелош шанс за гол в 24-ата минута, като Филип Костич изскочи на чиста позиция и натисна спусъка само за да види как топката минава встрани от лявата греда.

През втората част битката в средата на терена стана още по-ожесточена и чистите възможности намаляха драстично. В този миг блесна бъдещият футболист на Ливърпул Наби Кейта. Гвинейският национал спечели топката в половината на Хамбургер, напредна и нанесе чутовен шут от около 25 метра. Матения се хвърли и докосна топката, която въпреки всичко влетя в горния ляв ъгъл – 1:0.

Осем минути по-късно РБ Лайпциг сложи точка на спора. Корнер пред вратата на гостите доведе до разбъркване, при което Кевин Кампл изпрати топката далеч напред. Тимо Вернер я овладя зад центъра и моментално се понесе напред. Германският национал демонстрира удивителни скорост и устойчивост, като издържа два опита да бъде разбалансиран. Накрая, вече сам срещу вратаря, Вернер завърши със самочувствие, стреляйки в горния десен ъгъл – 2:0.

Нататък Лайпциг изпусна да добави още голове. В 80-ата минута Кампл имаше шанс и стреля от границата на наказателното поле, а топката профуча покрай лявата греда. Четири минути преди края Марсел Сабицер бе изведен точно пред вратарското поле, но шутира неточно над гредата.

Така и двата тима имат по 6 точки след откриващите си 3 срещи и са в челото на подреждането.