Кьолн постигна изключително важна победа с 2:1 в гостуването на Шалке в мач от 17-ия кръг в Бундеслигата. Резервата Ян Тилман донесе трите точки на "козлите" с гол в добавеното време на двубоя и закотви домакините на последното място в класирането.

Футболистите на Кьолн влязоха по-добре в мача и в 29-ата минута стигнаха до попадение чрез Рафаел Кжихос, но то не бе зачетено заради нарушение срещу вратаря на домакините.

Все пак в 31-ата минута Рафаел Шихос изведе гостите напред в резултата, след като получи отлично подаване от Доминик Дрекслер.

Шест минути по-късно Кингсли Ехизибу (Кьолн) пропусна да удвои от изгодна позиция.

Малко неочаквано "миньорите" изравниха в 57-ата минута чрез новата си звезда Матю Хоуп. Младият американец показа завидно хладнокръвие и без забавяне насочи в долния ляв ъгъл на вратата на гостите за 1:1.

Когато всички чакаха последния съдийски сигнал, на сцената излезе резервата Ян Тилман. 18-годишният тийнейджър бе "забравен" от защитата на Шалке и с математическа точност  прати топката в мрежата - 1:2.