Байер Леверкузен постигна важна победа в шампионата на Германия. "Аспирините" спечелиха след обрат с 4:1 в гостуването си на Гройтер Фюрт в среща от 31-ия кръг. Поредната загуба окончателно подпечата мястото на Гройтер в Бундеслига 2.

В петата минута изненадващо Джетро Вилемс даде аванс в полза на домакините, които почти изгубиха шансове да запазят мястото си в елита. Само три минути след това Патрик Шик изравни, а попадението беше признато след консултация с видео асистент арбитъра.

В 18-ата минута Сардар Азмун се възползва от груба грешка на вратаря Андреас Линде и покачи резултата на 2:1 в полза на Леверкузен.

Паулиньо се разписа в 58-ата минута с удар в десния ъгъл, а шест  минути преди изтичане на редовното време Есекил Паласиос с шут от дистанция оформи крайното 4:1.

Байер вече е на трето място в класирането в Първа Бундеслига с актив от 55 точки, докато Гройтер Фюрт има само 17 точки на 20-та позиция.