РБ Лайпциг се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия след разгром с 8:0 над Тевтония Отесен. Символичен домакин на срещата беше отбора от Регионална лига Север, но двубоят се проведе на "Ред Бул Арена" в Лайпциг и премина под пълен контрол на "биковете".

Тимо Вернер вкара два гол в рамките на 60 секунди и след 20 минути игра Лайпциг вече имаше аванс от 2:0. В 40-ата минута Вернер асистира на Андре Силва, а португалецът не сбърка от близка дистанция. Две минути след това Вернер оформи своя хеттрик, след като Емил Форсберг му асистира.

В 53-ата минута падна пети гол във вратата на Тевтония. Собослай намери Силва в наказателното поле, а за нападателят не представляваше трудност да се разпише. Три минути след това унгарецът асистира и на Форсберг за шестия гол на "биковете".

В 77-ата минута беше ред и на Кристофър Нкунку да вкара. Френският национал беше изведен сам срещу вратаря от Силва и реализира за 7:0. Крайният резултат оформи Дани Олмо в 90-ата минута.