Отборът на РБ Лайпциг постигна икономична победа с 1:0 над Арминия Билефелд в първи мач от 26-ия кръг на Бундеслигата, доближавайки се по този начин само на точка от лидера Байерн Мюнхен. Баварците обаче са и с мач по-малко – срещу Щутгарт, който е в събота.

Веднага след паузата за международните мачове – на 3 парил лидерите в Бундеслигата се изправят един срещу друг в ключов сблъсък в борбата за титлата.

Скъпоценния гол за Лайпциг вкара Марсел Забицер секунди след подновяването на играта през второто полувреме.

През първата част Емил Форсберг, Дани Олмо и Кристофър Нкуну пропуснаха отлични шансове. Всички те бяха разколебани от отличните прояви на вратаря на домакините Стефан Ортега.

Арминия остава точно над зоната на изпадащите с точка преднина пред Херта, чийто тим се изправя срещу Байер Леверкузен в неделя.