РазенБалшпорт Лайпциг записа втора победа от два мача през календарната 2022-а година. „Биковете“ надвиха на „Мерцедес Бенц Арена“ с 2:0 борещия се за оцеляване Щутгарт.

Мачът започна много лошо за „швабите“ и още в 11-ата минута те изоставаха с 0:1, след точно изпълнена дузпа от португалския нападател Андре Силва.

Въпреки натиска си, домакините не съумяха да отбележат нито до края на първата част, нито след почивката. В средата на второто полувреме Кристофър Нкунку успокои наставника Доменико Тедеско и своите съотборници, отбелязвайки втори гол във вратата на Флориан Мюлер.

Победата изкачи РБ Лайпциг на 7-о място, само на точка зад шестия Леверкузен. Щутгарт пък е на 15-а позиция с равен брой точки с 16-ия Аугсбург и точка пред 17-ия Арминия Билефелд.