Тимът на РБ Лайпциг спечели трите точки срещу Аугсбург , след като надделя с 2:0 като гост в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Двете попадения отбелязаха Анхелиньо в 45-ата и Юсуф Поулсен в 66-ата минута.

„Биковете“ бяха господари на терена през всичките 90 минути, като можеха да отбележат и още попадения.

Домакините дълго време се справяха с атаките на противника, но в 45-ата минута не успяха да спрат Анхелиньо, който засече с глава центриране на Дани Олмо отдясно в наказателното поле.

В 66-ата минута Юсуф Поулсен реализира за 2:0 след майсторско изпълнение от въздуха. Асистенцията отново беше на името на Олмо.

В края на мача корейският нападател на Лайпциг Хан Хи-Чан удари греда.

С успеха Лайпциг продължава да води в класирането с 10 точки, а Аугсбург записа първо поражение и пети със седем. В следващия кръг възпитаниците на Юлиан Нагелсман приемат Херта, докато Аугсбург гостува на Байер Леверкузен.