Отборът на РБ Лайпциг записа звучен успех над Шалке 04 в мач от третия кръг на Първа Бундеслига. Тимът на старши треньора Юлиан Нагелсман отвя своя съперник с 4:0 у дома и поведе в класирането в Германия.

Защитата на „миньорите” от Гелзенкирхен оцеля до 31-ата минута, когато домакините поведоха в резултата. След поредната атака към вратата на Шалке, полузащитникът Джан Боздоган си реализира автогол при опит да изчисти топката от краката на противников състезател.

Само четири минути по-късно домакините нанесоха своя втори удар в мача, който до голяма степен предреши и крайния победител. Нкуну центрира перфектно от дясно, а Анхелиньо с плонж реализира за 2:0.

В продължението на първата част Орбан реализира трети гол за РБ Лайпциг, след като засече с глава центриране отляво. Крайния резултат оформи Халщенберг от дузпа десет минути преди края на редовното време.

Така двата тима заеха противоположни места в класирането – РБ Лайпциг оглави подреждането, докато Шалке се закотви на дъното след трета поредна загуба от началото на сезона.