РБ Лайпциг няма спирка в Бундеслигата и продължава да жъне победа след победа. Новият успех на фирмения тим на Ред Бул дойде с 4:1 като гост на  Фрайбург, с който през лятото заедно спечелиха промоция в елита.

С 30 точки Лайпциг дръпна на върха с 6 на гранда и шампион Байерн, който в събота приема Байер Леверкузен в друг мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Фрайбург са десети с 15 точки. Мачът започна бурно и със страхотна тупалка на Наби Кейта Лайпциг поведе още във 2-ата минута.

В 15-ата обаче домакините стигнаха до изравняване. Нидерлехнер догони една центрирана топка и отблизо я изпрати в мрежата на Разенбалшпорт. Два много майсторски гола на Тимо Вернер в 21-ата и 35-ата минута обаче набързо доведоха резултата до 1:3.

През второто полувреме Фрайбург натисна. Николас Хофлер уцели гредата на вратата на гостите в 59-ата минута.

После Забицер от Лайпциг имаше изгодна ситуация в 66-ата минута, но не успя да реализира. Забицер обаче не сбърка в 79-ата минута и покачи на 4:1 в полза на Лайпциг, след като бе изведен на чиста позиция.