В мач от 29-ия кръг на Бундеслигата тимовете на РБ Лайпциг и Хофенхайм завършиха 0:0. След това равенство тимът на домакините е на второто място с актив от 61 точки, а Хофе е на 11-ото с 32.

Въпреки усилията и на двата отбора да стигнат до голове през първата част това не се случи. През втората част също не липсваха положения. В 59-ата минута Нкунку опита да се разпише, но не сполучи. Минута по-късно отново тимът от Лайпциг имаше голова ситуация, но отново гол не падна.

В 65-ата минута Забитцер беше близо до отбелязването на гол, но топката не намери мрежата като мина на сантиметри от гредата. РБ Лайцпиг прати топката във вратата на гостите в добавеното време на двубоя, но след консултация с ВАр попадението не беше затечено и срещата завърши 0:0.