Отборът на Борусия Мьонхенгладбах победи Щутгарт с 2:0 в двубой от 5-я кръг на Бундеслигата.

Двете попадения за домакините реализира бразилецът Рафаел.

Успехът бе втори за Борусия Мьонхенгладбах, а тимът вече има 8 точки на шестото място във временното класиране в немското първенство.

Отборът на Щутгарт пък е 10-и с 6 точки в актива си към момента.

Гостите пропуснаха добър шанс още в 6-ата минута, когато Симон Тероде стреля с глава, но неточно.

Ларс Щиндъл от Борусия Мьонхенгладбах пробва мерника си от границата на наказателното поле, но също не успя да реализира.

Минута след подновяването на играта през второто полувреме пак Симон Тероде пропусна за Щутгарт.

В 57-ата обаче бразилецът Рафаел показа класа и оползотвори подаване от Нико Елведи, реализирайки за 1:0 в полза на домакините от Мьонхенгладбах.

Десетина минути по-късно гостите отново пропиляха възможност да гол. Денис Аого засече удобен пас и стреля, но ударът му бе блокиран.

Домакините покачиха на 2:0 в 74-ата минута след като отново Рафаел бе точен от дузпа. Денис Аого наруши правилата минута по-рано и футболистите на Борусия Мьонхенгладбах получиха правото да изпълнят дузпа, а Рафаел оформи крайното 2:0.