Тимът на Шалке 04 регистрира трета поредна загуба след рестарта на футбола в Германия. Това стана в 28-ия кръг, след като на „Меркур Шпийл-Арена” „кралскосините” преклониха глава във визитата си на Фортуна Дюселдорф с 1:2.

И трите попадения в Северен Рейн-Вестфалия паднаха през второто полувреме, когато Уестън МакКени даде аванс на гостите в 53-ата минута, но в рамките на пет минути Фортуна направи пълен обрат. Той дойде след гол на Рувен Хенингс в 63-ата, а 300 секунди по-късно нападателят Кенан Караман обърна тотално резултата в срещата.

Успехът е изключително ценен за тима от Дюселдорф, след като Фортуна вече има 27 точки и е само на 1 зад спасителния бряг, тъй като Майнц 05 не победи в мача си с Унион Берлин и има 28 пункта. Падението на Шалке 04 продължава сериозно, като отборът е девети с 37 точки, след като вече и Фрайбург го задмина със своите 38.