Тимът на Фортуна Дюселдорф записа ценна победа в борбата си за оцеляване в Бундеслигата. Трите точки дойдоха срещу последния Нюрнберг, след като баварският тим бе сразен с 2:1.

Едуард Льовен даде аванс на Нюрнберг в 41-ата минута, макар че отборът му играеше с човек по-малко от четвъртата минута, след като Матеус Перейра си изкара безумен червен картон за удар по противников играч.

Въпреки това Фортуна наложи непримири натиск, който донесе изравнително попадение в 62-ата, който се оказа автогол на Евертон. Все пак в 84-ата минута турският защитник Кан Айхан донесе трите точки на домакините за радост на препълнения „Есприт Арена”.

По този начин Фортуна се утвърди на 12-ото място с 28 точки, задминавайки с 12 точки 16-ия Щутгарт. Именно 16-ият отбор в крайното подреждане ще играе баражен мач с третия във втора Бундеслига.Тревогите за Нюрнберг в Германия нямат край, като отборът има 13 точки и заема последното 18-о място във временното класиране.