Байерн Мюнхен срази Хофенхайм като гост с 6:0 в двубой от 24-ия кръг на Бундеслигата. Баварците бяха без контузения Роберт Левандовски, но с лекота преминаха през своя съперник. Попаденията реализираха Серж Гнабри (2), Джошуа Кимих (7), Джошуа Зиркзе (15), Филипе Коутиньо (33, 47) и Леон Горецка (62). По този начин Байерн събра 52 точки и остава на върха в класирането.

Коректният иначе двубой бе помрачен от прекъсване на играта за около 15 минути, след като феновете на баварците издигнаха плакати с обиден текст по адрес на президента на домакините Дитмар Хоп. Това предизвика гнева на лидерите в съблекалнята. Старши треньорът Ханзи Флик също беше видимо ядосан и разговаря с привържениците, а на терена дори слязоха Оливер Кан, Хасан Салихамиджич и Карл-Хайнц Румениге. Стигна се до прибиране на футболистите в съблекалнята, но малко по-късно те се появиха на терена. В последните 15 минути от срещата играчите на двата отбора си подаваха топката приятелски и пляскаха, проявявайки феърплей.