Вердер Бремен и Айнтрахт Франкфурт затвориха съботния ден от 19-ия кръг в Бундеслигата със зрелищно равенство – 2:2, на „Везерщадион”.

Максимилиан Егещайн даде аванс след невероятен гол „ала Марадона” в 27-ата минута, но Анте Ребич изравни в 35-ата с не по-малко добро попадение.

Мартин Харник изведе „бременските музиканти” в 52-ата минута за втори път, но Себастиен Халер изравни резултата след точно изпълнена дузпа в 68-ата минута.

Срещата бе много нервна, като и двата отбора търсеха трите точки, но домакините могат да съжаляват повече за пропуснатите три точки. Именно треньорът на Вердер Флориан Кофелдт бе изгонен да догледа мача на трибуните, след като бе прекалено експресивен край тъчлинията.

Равенството остави Айнтрахт на четвъртото място с 31 точки, но още утре може да бъде свален оттам, ако РБ Лайпциг си вземе гостуването срещу Фортуна Дюселдорф. В 20-ия рунд пък във Франкфурт ще акостира лидера Борусия Дортмунд за пореден зрелищен мач. Вердер пък остава 11-и с 26 пункта, а в идния кръг ще гостува на последния Нюрнберг.