Отборът на Унион Берлин поведе еднолично в класирането в Бундеслигата след деветия кръг. Това стана факт след победа с 1:0 при гостуването на Щутгарт.

Столичани стигнаха до успеха с гол на Паул Йекел в 76-ата минута, който се разписа с глава след центриране от корнер.

Няколко минути по-късно Серу Гираси получи втори жълт и респективно червен картон и домакините от Щутгарт завършиха мача с човек по-малко. Това окончателно лиши "швабите" от шансове да се борят за поне точка, а в самия край на срещата Милош Пантович пропусна чудесна възможност да направи успеха на Унион дори по-убедителен.

В класирането след девет кръга Унион има 20 точки и води с две пред втория Фрайбург и с четири пред колосите Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд.

Щутгарт е на предпоследното 17-о място с пет точки, като тимът е единственият без победа в Бундеслигата.