Отборът на Майнц 05 разби с 4:0 Херта на своя "Опел Арена". С гръмката победа, тимът на Бо Свенсон се изкачи на шестата позиция даваща право на участие в Лигата на конференциите. Берлинският тим пък продължава да е близо до опасната зона, като се намира на 14-а позиция с 18 точки - само две пред Аугсбург, който е в зоната на плейаутът за изпадане във Втора Бундеслига.

Джей-Сунг Лий откри още преди да са изминали 20 минути игра, след асистенция на Силван Видмер. Централният защитник Александър Хак покачи на 2:0 четири минути преди края на първото полувреме.

През втората част картинката не се промени много - асистентът за първия гол Видмер направи резултата 3:0. Десетина минути преди края на мача, Жан-Пол Боетиус оформи крайния резултат за радост на домакините.

Следващият кръг противопоставя Майнц и Айнтрахт Франкфурт, а берлинчани приемат Борусия Дортмунд в столицата.