Майнц 05 разби Фрайбург с 5:0 в двубой между средняците в германската Бундеслига в 28-ия кръг на шампионата. Момчетата на Сандро Шварц взеха ценен успех, отдалечавайки се на 13 точки от зоната на изпадащите.

Главното действащо лице за домакините бе нападателят Жан-Филип Матета, който реализира хеттрик.

Майнц пък си осигури успеха с три гола през първата част - Жан-Пол Боетис (20) и Жан-Филип Матета (25', 33') и на два пъти през втората - Карим Инисиво (55') и Жан-Филип Матета (77').

Първоначалният аванс бе осигурен от Боетис , който в 20-ата минута се възползва от лошо изчистване на стража на Фрайбург - Александър Швалов, и на празна врата реализира. 5 минути по-късно скоростни действия на Боетис през целия терен му позволиха да комбинира с Матета, който сам срещу стража на съперника не сгреши.

В 33-ата минута Матета се разписа още веднъж. Акция отляво изпрати топката до аутлинията, където тя бе отиграна от Аарон Мартин. Той върна към точката на дузпата, където Матета наниза третия гол за своите.

През втората част головете продължиха да валят. 10 минути след началото на втората част Карим Инисиво отигра с индивидуална акция една топка в наказателното поле, след което стреля покрай вратаря на съперника за 4:0. Крайното 5:0 пък дойде след комбинация между Инисиво и Матета. Първият центрира отдясно към втория, който с глава оформи крайния резултат.

След тази победа Майнц вече е 12-ти (33 т.), прескачайки сегашния си опонент, който е 13-ти с 32 т.