Отборът на Херта Берлин изненадващо беше отстранен още в първия кръг на тазгодишното издание на Купата на Германия, допускай поражение със сензационното 4:5 срещу втородивизионния Айнтрахт Брауншвайг.

Двубоят предложи истинско голово зрелище за неутралните зрители, след като домакините от Брауншвайг набързо поведоха с 2:0, а берлинчани също толкова бързо успяха да изравнят до 2:2. В края на частта Мартин Коблиански отново поведе новака във Бундеслига 2 до аванс.

През второто полувреме Херта отново изравни, преди Айнтрахт да поведе пак с два гола - 5:3 и около 10 минути до края на редовното време. Няколко минути по-късно Доди Лукебакио намали на 4:5, но силите на Херта не стигнаха за да бъде избегнат сериозния провал.

В другия мач от тази фаза на турнира, Майнц не допусна изненади, разгромявайки с 5:1 аматьорския Хавелсе.