Байер Леверкузен записа втората си победа от началото на сезона в Бундеслигата, след като се наложи с 3:1 над Аугсбург в домакинството си от 5-ия кръг. "Аспирините" успяха да сломят съпротивата на своя съперник и продължават да се изкачват нагоре в таблицата. За гостите пък това бе втора поедна загуба и трети мач без успех.

Домакините на "БайАрена" поведоха в 16-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Рафаел Фрамбергер, а Лукас Аларио бе точен от бялата точка.

В 51-ата минута обаче Аугсбург изравни. Даниел Калиджури бе изведен в наказателното поле и с прецизен удар прати топката във вратата.

"Аспирините" обаче отново си върнаха преднината в 75-ата минута. Надим Амири центрира от фаул и Аларио с глава вкара второто и попадение в мача.

В 4-ата минута на добавеното време Муса Диаби оформи крайното 3:1, след като бе изведен в близост до вратата от Леон Бейли.

Така Байер вече има 9 точки в актива си и излезе на 4-ата позиция в класирането. Аугсбург остава на 11-ото място със 7 точки.