Байер Леверкузен записа успех с 2:0 в първи мач от 12-ия кръг на Бундеслигата, надвивайки Щутгарт у дома. Успехът даде частица успокоение за „аспирините”, които се намираха близо до зоната на изпадащите преди началото на мача и вече са 10-и с 14 точки. Въпреки това обаче Щутгарт остава закотвен на дъното в Германия с едва осем точки от началото на сезона досега.

Два късни гола на Кевин Фоланд (76’ и 83’) донесоха трите точки за хората на Хайко Херлих.

Домакините имаха надмощие в почти целия ход на срещата, а първата опасност дойде в седмата минута чрез Фоланд, чийто удар мина над напречната греда. След половин час игра пък Тин Йедвай получи пас в наказателното поле, но неговият удар бе ужасно неточен. Четири по-късно Фоланд имаше отличен шанс да открие на „БайАрена”, ала ударът му премина край лявата греда на „швабите”.

Второто полувреме нещата не се промениха, но след час игра отново Фоланд не бе достатъчно точен. Все пак в 76-ата стрелецът намери гола. Кай Хавертц влезе отляво в наказателното поле и с елегантно копване към далечната греда даде пас за Фоланд. Той пък отблизо стреля с глава в близкия ъгъл на вратата на Щутгарт и откри – 1:0.

Седем минути по-късно отново Хавертц бе асистента за Фоланд. Този път младият халф проби отдясно и видя с добър пас своя съотборник. Фоланд овладя след границата на наказателното поле и с мощен шут матира Рон-Роберт Цийлер, за да оформи крайното 2:0.

В идния кръг Байер Леверкузен гостува на Нюрнберг, а Щутгарт приема Аугсбург в южно дерби.