Байер Леверкузен се измъкна в последните секунди, стигайки до 1:1 при гостуването си на Аугсбург. Домакините откриха рано резултата, но „аспирините“ показаха характер и изравниха дълбоко в добавеното време на двубоя.

Аугсбург стартира отлично срещата и успя да поведе още в 5-ата минута на двубоя. Никлас Ломб направи груба грешка, след която Флориан Нидерлехнер се възползва и реализира.

В началото на второто полувреме домакините получиха дузпа, но главният съдия Кристиан Дингерт прегледа ситуацията с ВАР и отмени първоначалното си решение.

Гостите опитаха да притиснат съперника си, като радостта им дойде дълбоко в добавеното време, когато Демарай Грей изведе Едмон Тапсоба в наказателното поле, а нападателят хладнокръвно реализира в долния ляв ъгъл.

Равенството разочарова и двата тима, след като Байер Леверкузен пропусна да се доближи до четвъртото място в Бундеслигата, а Аугсбург остана 13-и с актив от 23 точки.