Хофенхайм и Байер Леверкузен не излъчиха победител, завършвайки при резултат 0:0 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Двата тима изиграха равностоен двубой и логично не излъчиха победител. В 26-ата минута домакините чрез Чарлес Арангис имаха отлична възможност да открие резултата. Халфът засече добро центриране от ъглов удар и с изстрел под гредата принуди Оливър Бауман да се намесва решително.

През втората част вратарят на домакините за втори път реагира блестящо след изстрел на Надием Амири.

До края на двубоя двата тима не успяха да принудят един от двамата вратари да се намесва решително и поделиха точките.

След равенството Хофенхайм се намира на 12-ата позиция в класирането с актив от 31 точки, докато Байер Леверкузен пропусна шанса да измести Борусия Дортмунд от петото място и остава шести с 44.