Шалке 04 отново не успя да победи. Този път "кралскосините" завършиха 1:1 в домакинството си на Байер Левекрузен в мач от 31-я кръг на Първа Бундеслига.

Въпреки добрата си моментна форма, Леверкузен отстъпваше с 0:1 до последните минути, но в крайна сметка стигна до равенството.

Автор на гола за домакините бе Даниел Калиджури. Капитанът на Шалке бе точен от дузпа в 51-ата минута. Нарушението в наказателното поле бе заради игра с ръка на Тапсоба. След преглед на ситуацията с ВАР, решението остана.

Десет минути преди последния съдийски сигнал Хуан Миранда си отбеляза нещастен автогол, матирайки Александър Нюбел.

Това щеше да бъде първи успех за Шалке в шампионата от 17 януари насам.

Бившият отбор на Димитър Бербатов реализира още през първото полувреме, но попадението на Аларио с глава не бе зачетено поради засада.

Звездата на Байер Кай Хаверц не бе на познатото си равнище и малко преди края беше заменен.

По този начин тимът от Гелзенкирхен заема деветото място с 39 точки. "Аспирините" са с 57 пункта на 4 място и в зона "Шампионска лига".