Байерн Мюнхен направи пълен обрат и се наложи с 2:1 над Волфсбург в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Основна заслуга за успеха на баварците има звездата Роберт Левандовски, който реализира и двете попадения за победата.

Гостите шокираха Байерн в 7-ата минута, когато Максимилиан Филип засече центриране на Кевин Мбабу и не даде шанс на Мануел Нойер - 1:0 за гостите.

В следващите минути двата тима си размениха по няколко опасности.

Все пак шансът беше и с Байерн, след като в 29-ата Филип за малко да удвои аванса на Волфсбург, но топката се отби в тялото на Дейвид Алаба.

Последва спад в играта на баварците и чак в 44-ата Сане опита да застраши Кастеелс.

И все пак в даденото от съдията продължение на това първо полувреме Левандовски намери начин да засече с глава и Байерн изравни - 1:1.

Домакините набързо направиха пълен обрат, след като Левандовски вкара за 2:1 в 50-ата минута.

Четири минути след това Филип за малко да изравни, след като се възползва от подхлъзване на футболист в червено, но шутът му беше право в ръцете на Нойер.

До края на двубоя баварците запазиха аванса си и по този начин Байерн се настани на втората позиция в Бундеслигата, само на точка зад Байер Леверкузен.