Лайпциг завърши 1:1 у дома с Байер Леверкузен в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Така тимът на треньорския вундеркинд Юлиан Нагелсман вече изостава с три точки от лидера Байерн.

Двата отбора си размениха головете в рамките на 3 минути. Първи се радваха гостите от Леверкузен, след като в 29-ата минута Лиън Бейли получи прецизен пас в наказателното поле и със страхотен удар в средата на мрежата направи 0:1.

Патрик Шик изравни само след три минути. Той засече с глава центриране от фаул и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на домакините.

Малко преди почивката унгарският вратар на Лайпциг Петер Гулачи отрази страхотен удар на Лукас Аларио. Колегата му на отсрещната врата Храдецки блесна в 46-ата минута, спасявайки опасен шут на Кристофър Нкунку.

Марсел Забицер пропиля последната голова възможност за Лайпциг в 88-ата минута с удар над гредата.