Аугсбург и РБ Лайпциг завършиха при 3:3 в най-резултатния мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига до момента.

Домакините поведоха с 3:0 чрез Мергим Бериша от дузпа в 34-ата, Ермедин Демирович в 51-ата и Рубен Варгас 64-ата минута.

Минута след третия гол обаче Яго от домакините бе изгонен, а тимът от Лайпциг стигна до забележително завръщане в мача, като за 20 минути изравни с попадения на Андре Силва в 72-ата, Кристофер Нкунку в 89-ата и Уго Новоа-Рамос в 90-ата минута.

По този начин Аугсбург остава 12-и с 14 точки, докато РБ Лайрциг е девети с 16 пункта.

В друг резултатен мач Байер Леверкузен и Волфсбург също не се победиха и завършиха при 2:2. Муса Диаби пропусна дузпа за домакините в началото, но след това се реваншира и откри резултата от игра в 17-ата минута.

Волфсбург изравни преди почивката с автогол на Роберт Андрих в 28-ата минута.

Gulliver/GettyImages
41 снимки

Максимилиан Арнолд донесе пълния обрат за „вълците“ от дузпа в 54-ата, но Джереми Фримпонг донесе точката за тима на Шаби Алонсо в 75-ата минута.

Така „аспирините“ вече имат девет точки в актива си и заемат 14-ата позиция, докато Волфсбург са позиция по-нагоре с 11 пункта.