Отборът на РБ Лайпциг не срещна при домакинството си на Вердер Бремен и го победи с 2:0 в мач от 11-ия кръг на германската  Бундеслига.

Марсел Забитцер откри за „биковете“ след точно изпълнена дузпа в 26-ата минута за нарушение на Лудвиг Аугустинсон срещу Юсуф Поулсен.

В 41-ата минута пък именно Поулсен с пета изведе в наказателното поле Дани Олмо, а испанецът не срещна проблеми да удвои.

Лайпциг няма загуба в първенството от два месеца и половина насам, а Вердер пък не е побеждавал от третия кръг насам. Българският халф в редиците на гостите Илия Груев не попадна в групата.

С тази победа Лайпциг излезе начело в класирането поне за няколко часа. Те събраха актив от 24 точки и имат с една повече от Байерн, който играе по-късно тази вечер. Вердер остава 13-и с 11 точки.