Отборът на РБ Лайпциг победи Кьолн с 4:1 в домакински двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата. Първото полувреме на двубоя бе ударно. Резултатът бе открит в 22-ата минута от Тимо Вернер, а 10 минути по-късно Емил Форсберг удвои аванса на Лайпциг. В 37-ата Конрад Лаймер направи резултата класически, но две минути по-късно Рафаел Кжихос върна едно попадение за Кьолн. През втората част падна само още един гол - в 79-ата минута отново Форсберг оформи крайното 4:1 след невероятно изпълнение от свободен удар.

Тимо Вернер изведе отбора си напред, след като получи невероятен пас в наказателното поле и отправи също толкова невероятен удар по трева в долния ляв ъгъл на вратата.

Десетина минути по-късно Емил Форсберг вкара топката в долния ляв ъгъл покрай протегнатата ръка на Тимо Хорн.

Пет минути по-късно топката рикошира и достигна до краката на Конрад Лаймер. Той не се подвоуми и изстреля великолепен удар под напречната греда, но опитът му бе извън обсега на стража и покачи резултата на 3:0.

Секунди по-късно Рафаел Кжихос върна ендо попадение за своя отбор. Футболистът надскочи защитата в малкото наказателно поле и  засече центриране от корнера с чудесен удар с глава в долния ляв ъгъл.

През втората част опасностите пред двете врати бяха значително по-малко на брой. В 79-ата минута Форсберг изпълни свободнен удар и със зашеметяващ удар в левия ъгъл преодоля вратаря и оформи крайното 4:1.

След разгромната победа Лайпциг заема втората позиция в Бундеслигата с 24 точки, колкото има и съставът на Байерн. Първи е Борусия Мьонхенгладбах с един-единствен пункт в повече. Кьолн пък е здраво закотвен на дъното на таблицата със 7 точки в своя актив.