Отборът на РБ Лайпциг постигна важна победа с 1:0 срещу състава на Унион Берлин в среща от 17-тия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение в мача беше дело на Емил Форсберг в 70-та минута.

Домакините бяха по-активнич тим през целия мач, гонейки задължителна победа след две поредни срещи без успех. През първата част обаче положенията не бяха много, като единствено Дани Олмо пропусна положение по средата на частта.

През второто полувреме момчетата на Юлиан Нагелсман се окопитиха. В 60-та минута Кристофър Нкунку се оказа на стрелкова позиция, но добрата намеса на стража на гостите се оказа решителна. Все пак, в 70-та минута резервата Емил Форсберг реши всичко, отбелязвайки след асистенция на Дани Олмо.

Така "биковете" събраха актив от 35 точки, на 4 зад водача Байерн Мюнхен, който отново победи, въпреки че не беше особено убедителен.