Основният преследвач на Байерн Мюнхен в Бундеслигата – РБ Лайпциг допусна изненадваща грешна стъпка в 15-ия кръг на първенството. У дома хората на Ралф Хазенхютл завършиха 2:2 срещу скромния Майнц 05, който с въпросния резултат прекъсна серия от 3 поредни загуби. Ремито може да коства второто място на „биковете” във временното класиране и бе добро дошло за баварците.

Първото полувреме на мача беше далеч по-интригуващото. Още в 14-ата домакините бяха близо до откриването на резултата. Юсуф Поулсен нанесе чудовищно воле от границата на наказателното поле, а вратарят Робин Центнер нямаше какво да стори. За негов късмет топката премина на сантиметри покрай десния стълб.

В 29-ата вече нищо не можеше да спаси Майнц. Диего Деме достави чудесна топка в наказателното поле за Кевин Кампл и словенският национал не допусна грешка, демонстрирайки чудесен завършващ удар в горния десен ъгъл – 1:0.

Десет минути по-късно гостите намериха начин да се върнат  в мача. Даниел Бросински изпълни много добре пряк свободен удар само на метър-два пред пеналта. Вратарят Петер Гулачи изби кълбото в страничната греда, а Робин Куайсон дотича и без проблем реализира в опразнената врата.

Още до почивката Лайпциг успя да си върне водачеството. Леон Балогун направи глупава дузпа и от бялата точка Тимо Вернер беше безкомпромисен – 2:1.

След почивката футболистите на Майнц се постараха да играят по-активно, но имаха трудности да затруднят повече своя противник. В повечето случаи изстрелите идваха от сериозна дистанция и не отвориха кой знае каква работа за Гулачи.

Твърде пасивният подход на Лайпциг му струва скъпо в самия край на срещата. Александру Максим изпълни поредния корнер пред вратата на домакините, а резервата Емил Берггрийн спечели битката с двама съперникови играчи и с глава заби кълбото в долния ляв ъгъл за крайното 2:2

Така в класирането „биковете” увеличиха изоставането си спрямо лидера Байерн Мюнхен. Със своите 27 пункта те се намират на 8 зад баварския колос, който спечели минимално с 1:0 над Айнтрахт Франкфурт. Това значи, че при победа Шалке 04 (25) над Борусия Мьонхенгладбах гелзенкирхенци ще бъдат новия подгласник в класирането.

В друг мач от 15-ия кръг Волфсбург и Хамбургер не си отбелязаха голове и завършиха при 0:0. Резултатът временно извади Хамбургер извън опасната зона, изкачвайки го до 15-а позиция с 14 точки. „Вълците” са 11 с 4 пункта повече в актива си.