Отборите на Волфсбург и РБ Лайпциг не успяха да се победят в двубой от 16-тия кръг на германската Бундеслига, завършвайки при резултат 2:2.

Двубоят започна по най-добрия начин за гостите, след като още в 4-та минута Норди Мукиеле се възползва от подаване на Емил Форсберг, за да направи резултата 1:0.

Авансът обаче не изтрая дълго, напротив, превърна се в дефицит едва до 34-та минута. Първи топреализаторът на "вълците" Вут Вегхорст изравни в 27-та минута, а минути по-късно Ренато Щефен направи резултата 2:1.

Все пак, момчетата на Юлиан Нагелсман не се предадоха и рано в началото на второто полувреме изравниха - Вили Орбан беше точен след разбъркване в 54-та минута.

До края на мача и двата тима имаха своите шансове, но до гол не се стигна. Така Лайпциг остана втори, с 32 точки от 16 мача, докато Волфсбург е 6-ти с актив от 26 пункта.