Тимът на РБ Лайпциг регистрира четвърто поредно равенство като домакин в Германия, след като отборът не успя да победи последния в класирането – Падерборн 07. Срещата на „Ред Бул Арена” завърши при резултат 1:1. Патрик Шик откри резултата в 27-ата минута, но Щродиек изравни резултата за гостите дълбоко в добавеното време.

Лайпциг игра повече от едно полувреме с човек по-малко, тъй като бранителят Даю Упамекано си изкара втори жълт картон в 43-ата минута. Серията за „биковете” от 11 поредни мача в Бундеслигата без загуба продължава, но редицата ремита попречиха на отбора да се борят за сребърната Салатиера.

След това равенство РБ Лайпциг остана на 11 точки от лидера Байерн Мюнхен, докато Падерборн пак е последен, но вече на осем точки зад 16-ия Фортуна Дюселдорф.

Звездата на домакините Тимо Вернер пък бе особено деен през първата част, но неговата експресивност не се материализира в попадение, макар той да бе човекът, който асистира за гола на Шик през първата част.