Ред Бул Лайпциг победи Вердер Бремен с 2:1 в последните минути на мача от 32-рия кръг на германската Бундеслига. До 87-ата минута домакините губеха в резултата с 0:1, след като Леонардо Битенкур откри в 70-ата минута.

Gulliver/GettyImages
47 снимки

Тогава Вили Орбан вкара за домакините, а дълбоко в добавеното време Доминик Собослай донесе трите точки на тима от Източна Германия.

Малко преди попадението за Вердер гол на Кристофер Нкунку от РБ Лайпциг бе отменен, след като бе прегледан на видео повторения.

Като титуляр в състава на Вердер започна българският национал Илия Груев. Опорният халф се представи стабилно, макар че получи жълт картон. Груев бе заменен в 76-ата минута от Никлас Шмид.

Ред Бул Лайпциг изскочи на трето място в класирането, като изпревари Унион Берлин. Вердер е на 12-а позиция.